#22 – Festivalový zpravodaj THEATROCÉN: Smrt Jana Pavla II., Teatr Polski / podcast První pohyb

Také v letošním roce je program festivalu Divadelní svět Brno podrobně sledován ve festivalovém zpravodaji Theatrocén, který bude tentokrát vycházet průběžně jako součást studentského časopisu Krith Katedry divadelních studií FF MU. Třetí díl podcastu První pohyb s Johankou Formánkovou natáčela Kateřina Hejnarová.

Inscenace Smrt Jana Pavla II. polského Teatr Polski vytváří emocionálně naléhavý obraz posledních chvil uznávaného papeže i okamžiků následujících po jeho smrti sestavený z autentických vzpomínek, záznamů a deníků osob, které Jana Pavla II. na konci života doprovázely. Studentku KTK DAMU Johanku Formánkovou zanechal příběh v silném pohnutí. Jak se proměnil její vztah k Janu Pavlu II. po shlédnutí inscenace? V čem představení vychází ze stylu polské divadelní nové vlny? A kde hledat hranici mezi obdivem k osobnosti a nevědomým udržováním jejího kultu?

#21 – PODCAST ZÁHLEDY – rozhovor o inscenacích SYM-PHONIE MMXX (Sasha Waltz & Guests), Maryša: Příběh vraha (Jihočeské divadlo), Modrá koule (Ivoire Marionnettes) a antické lince festivalu

Časopis Svět a divadlo/ World and Theatre bude v průběhu celého festivalu přinášet denní zpravodajství formou podcastu Záhledy.

O inscenacích SYM-PHONIE MMXX (Sasha Waltz & Guests), Maryša: Příběh vraha (Jihočeské divadlo), Modrá koule (Ivoire Marionnettes) a antické lince festivalu hovoří Ester Žantovská, Barbora Sedláková, Vladimír Mikulka a redaktorky časopisu Theatrocen Monika Slodíčková a Barbora Schönová.

#20 – Festivalový zpravodaj THEATROCÉN: Špina, Slovenské národné divadlo / podcast První pohyb

Také v letošním roce je program festivalu Divadelní svět Brno podrobně sledován ve festivalovém zpravodaji Theatrocén, který bude tentokrát vycházet průběžně jako součást studentského časopisu Krith Katedry divadelních studií FF MU. Poslouchejte druhý díl podcastu První pohyb, který s Laurou Genčúrovou natáčela Kateřina Hejnarová

Představení Slovenského národného divadla Špina přináší obraz dvou adoptovaných dívek, které se dostávají do prostředí maďarského venkova – příkrého v nahlížení na cizí elementy i ve svébytném sarkasmu, který nejde daleko ani pro rasistické poznámky. Přesto se však recenzentka Laura Genčúrová zamýšlí, proč představení dostalo prestižní slovenskou cenu DOSKY. Jak coby Slovenka srovnává rezonanci představení v českém a slovenském prostředí? V čem byla scénografie Špiny výjimečná? A jakou připomínku by vzkázala autorům?

#17 – Festivalový zpravodaj THEATROCÉN: Iokasté, Městská divadla pražská v koprodukci se Slovenským komorním divadlem Martin / recenze

Také v letošním roce je program festivalu Divadelní svět Brno podrobně sledován ve festivalovém zpravodaji Theatrocén, který bude tentokrát vycházet průběžně jako součást studentského časopisu Krith Katedry divadelních studií FF MU.
Recenzi na inscenaci Iokasté (Městská divadla pražská v koprodukci se Slovenským komorním divadlem Martin) napsala Monika Slodičková.

#16 – PODCAST ZÁHLEDY – rozhovor o inscenacích Špina a Sexuální výchova: Jitka Šotkovská, Ester Žantovská, Barbora Sedláková a Vladimír Mikulka

Časopis Svět a divadlo/ World and Theatre bude v průběhu celého festivalu přinášet denní zpravodajství formou podcastu Záhledy.
O inscenacích Špina (Slovenské národné divadlo) a Sexuální výchova (Teatr Współczesny Štětín) hovoří Jitka Šotkovská, Ester Žantovská, Barbora Sedláková a Vladimír Mikulka.